Powstanie Warszawskie / 72 Rocznica
Dodane przez Administrator dnia Sierpień 01 2016 17:00:00

Jest wtorek dnia 1 sierpnia 1944 r. godzina 17:00. Rozpoczyna się Powstanie Warszawskie, młodzi Polacy i łapią za broń by odbić swoją stolice z rąk nazistowskich Niemiec i wymierzyć cios polityczny w stronę ZSRR by pokazać że Polska nie potrzebuje ich pomocy że nie są naszymi przyjaciółmi. Walki trwały przez 63 dni od 1 Sierpnia do 1 Października gdy Powstanie upadło.Niemcy nie znali litości. Mordowali wszystkich a w ramach odwetu zrównano Warszawę z ziemią.

Podczas powstania przelewało krew i ginęło wielu Polaków: Mężczyźni, Kobiety, Starcy a nawet Dzieci wszyscy walczyli po to żeby Polska była wolna wszyscy żyli myślą i nadzieją że kiedyś następne pokolenia będą żyły w wolnym kraju. By byli szczęśliwi ale za to chcą tylko jednego - pamięci o nich.

Polaku ! Gdy chodzisz po ulicach Warszawy wiedz że tu ginęli ludzie którzy walczyli dla cb za twoją wolność byś teraz mógł być wolnym człowiekiem, każdy metr Warszawy jest przesiąknięty krwią bohaterów. Pamiętaj o nich ! Pamiętaj o bohaterach !

Chwała Bohaterom !

~Michał/Powstaniec